Çevre - Aktiviteler

Likya Yolu
Keyif Motel,eski Likya yani Fethiye-Antalya yürüyüş yolunun üzerinde bulunmaktadır.Dünya’nın en uzun on yürüyüş parkurundan biri olan Likya yolunun en güzel etabı,Ovacık(başlangıç)-Alınca arasıdır.Biz bu 30km.lik etabın 15.km.sindeyiz ve yol kapımızın eşiğinden geçmektedir.Yaz aylarında sabah ya da akşam saatlerinde küçük yürüyüşlerle kendinize bol oksijen ve kondisyon sağlayabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi
Unesco tarafından korunan kelebekler vadisi bizim hemen altımızda,bulunmaktadır.Antremanlı olanlar ve yükseklik korkusu olmayanlar için bu harika vadiye yürüyerek inmek mümkündür.Burada sizi masmavi bir deniz ve şelalenin etrafında uçuşan kaplan kelebekleri karşılar.Bu büyüleyici vadiye ulaşmanın diğer bir yolu da ölüdeniz’den hareket eden teknelerle gitmektir.

Ölüdeniz ve Belcekız Plajı
Ölüdeniz,bize sadece 7 km. uzaklıktadır.Dünya’nın en güzel ve en çok fotoğraflanan plajlarından biridir.Bu bölgeye gelen tatilcilerin uğramadan dönmedikleri bir yerdir ki ilginç de bir hikayesi vardır.Sizlerle paylaşmadan edemeyeceğim:
Açıkdenizden Belcekız kıyılarına bakıldığında Ölüdeniz'i görmek mümkün değildir. Ölüdeniz'e kıyıya iyice yaklaşıldığında 90 derecelik bir açı yapan kısa kanaldan girilir.
Fırtınalı bir gün. Bir baba oğulun teknesi Yediburunlar önlerinde fırtınaya yakalanıyor. Azgın dalgalar neredeyse tekneyi batıracak. Oğul Belcekız isimli bir kıza sevdalıymış. Yörede yaşayan kızı görmek için oğul sık sık buralara gelirmiş. Yöreyi de bilirmiş. Babasına “ kayalıkların ardında bir koy var. Kayalıklara yaklaşalım” demiş. Babası inanmamış. Kayalıklara yaklaşırlarsa teknenin parçalanacağını ve öleceklerini iddia etmiş. Baba oğul arasındaki itiş kakış sırasında baba kayalıklara gittiklerini sanıp oğlunu kürek darbesi ile denize düşürmüş, kayalara çarpıp ölmesine neden olmuş. Baba biraz sonra Ölüdeniz’i görmüş. Tekneyi koya sokmuş. Kendi kurtulmuş ama oğlunun ölümüne günlerce yas tutmuş. Denize ağlamış. Belcekız da sevgilisinin öldüğünü duyunca kendini denize atmış. O günden sonra, Oğulun öldüğü yere Ölüdeniz, kızın öldüğü yere de Belcekız denmiş.


Babadağ 
1975 metre yükseklikten yamaç paraşütü ile (tandem olarak) Ölüdeniz'e doğru uçmayı tecrübe etmenizi tavsiye ederiz.Ama uçuşu profesyonel şirketlerle yapmanızı kesinlikle öneririz.
Fethiye
Tipik ve hareketli bir sahil beldesidir. Kordon boyunda gezerken alışverişinizi yapar, geleneksel hamamda masaj keyfi ile rahatlayabilirsiniz. Kayalara yontulmuş Kral Amyntas'ın mezarlarını veya arkeoloji müzesini ziyaret edebilirsininiz. Ayrıca Fethiye'den yunan adası Rodos'a feribot ile geciş yapabilirsiniz.

Terk edilmiş Yunan Köyü Kayaköy Verimli bir vadide bu terk edilmiş yerleşim alanı ve altındaki sakin köy evleri ile hakikaten bir ziyaret hak ederler.

 

 

 

Keyif MOTEL - Restaurant

"Doğanın enerjisini, bizlerin yürek dolusu sevgisini, beden ve ruhunuzun mola yeri Keyif dolu bir tatil dileriz.

Hakkimizda

Yesillikler içindeki Faralya köyünde ve Kelebekler Vadisinin muhtesem manzarasi esliginde piril piril, saglik dolu bir güne uyanmak istiyorsaniz Keyif Motel sizleri bekliyor.

Doganin enerjisini, bizlerin yürek dolusu sevgisini, hem beden hem de ruhlarinizi dinlendirmek adina hayattaki mola yeriniz olacak Keyifli bir tatil dileriz.

 

.
.
.
.

Birlikte Nice Keyifli Tatillere

Yesillikler içindeki Faralya köyünde ve Kelebekler Vadisinin muhtesem manzarasi esliginde piril piril, saglik dolu bir güne uyanmak istiyorsaniz Keyif Motel sizleri bekliyor. Kelebekler Vadisine açilan küçük pencerelerinizden mutluluk içinize dolarak uyanacak ve yine doyumsuz manzarasi ile çardaginda simsicak köy ekmeginizin kokusuna ve tadina dalarak keyifli bir köy kahvaltisi yapacaksiniz.

Gün içinde ise burnunuza gelen enfes gözleme kokulari iste tatil, iste huzur dedirtecek türden.Dilerseniz yine gayet dogal olmasina özen gösterilmis menüsünden dileginizi seçerek Faralya’nin güzelliklerine dalip çiktiktan sonra kendinizi mükafatlandirabilirsiniz.

Daha Fazla

 

 

Copyright © 2015 keyifmotel.com. All Rights Reserved